Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Dni mesta Spišské Vlachy

Spišské Vlachy, Trenčianske Teplice 5. júla 2015 - Speváci z CHORUS IGLOVIA sa predstavili koncom polroka na koncertoch v priebehu 10 dní v Spišských Vlachoch i v Trenčianskych Tepliciach.

Trenčianske Teplice 05.07 - 08.05.2015

      Zborový spev je koníčkom, ktorý drží v stálej činnosti spevákov z miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA zo Spišskej Novej Vsi.
      V rámci svojej bohatej činnosti vystupovali Spišiaci v posledný júnový piatok v Spišských Vlachoch na koncerte, ktorý bol vyvrcholením osláv Dní mesta Spišské Vlachy pri príležitosti prvej písomnej zmienky o meste.
      Speváci z CHORUS IGLOVIA zaspievali v átriu Mestského úradu pod holým nebom krátky výber (14 piesní) zo svojho repertoáru. Podujatie sa vydarilo na jednotku, čo ocenili diváci i primátor Spišských Vlách p. Ľubomír Fifik.
      V prvý júlový víkend si speváci z CHORUS IGLOVIA naplánovali externé sústredenie zboru v Domove Speváckeho zboru slovenských učiteľov v Trenčianskych Tepliciach, kde usilovne skúšali počas piatka, soboty i nedele. Súčasťou sústredenia boli i dve vystúpenia. To prvé, neplánované, v sobotu na tribúne na kúpeľnej kolonáde, kde sa CHORUS IGLOVIA predstavil 8-mi skladbami kúpeľným hosťom a návštevníkom kolonády. To druhé, plánované v kostole, kde aktívne zaspievali 4 piesne počas nedeľňajšej omše a po omši na krátkom koncerte ešte 8 piesní pred plným hľadiskom.
      Mgr. Marta Nováková, dirigentka: „Zo Spišských Vlách máme v zbore „silnú“ skupinu spevákov, takže o to radšej sme spievali na tak významnom podujatí. Koncerty vonku sú vždy zaujímavé, lebo svoje hrajú nielen interné, ale aj externé podmienky, napríklad vietor. Všetko však dopadlo výborne a naši speváci odviedli kvalitný výkon.
      V Trenčianskych Tepliciach to bolo náročné nielen preto, že sme tam prišli tvrdo pracovať (skúšky trvali spolu 13 hodín!), ale aj preto, že sme si dva razy zakoncertovali. V sobotu vonku na kolonáde to bolo také oddychové pre divákov, ale v nedeľu v kostole to už bolo náročnejšie. Jednak bol kostol plný divákov, jednak sme spievali piesne priamo do omše a jednak sme sa aktívne presúvali počas omše z „chóruša“ pred oltár. S celým koncertom v kostole som veľmi spokojná nielen ja, ale súdiac podľa potlesku a následných slovných reakcií po koncerte, aj diváci. Bolo to výborné podujatie“.


Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené