Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Brno a Olomouc 2024

CHORUS IGLOVIA spieval v Lotyšsku
Zdroj: Korzár

Liepaja 4. októbra 2008 -     Prezentácia výsledkov práce v zahraničí je snom každého umeleckého telesa. Miešanému speváckemu zboru Chorus Iglovia sa to tento raz podarilo v Lotyšsku.
    Prvý októbrový týždeň sa pre Chorus Iglovia niesol v znamení cestovnej a koncertnej horúčky. Na pozvanie miešaného speváckeho zboru Lauma z lotyšskej Liepaje, po oficiálnom prijatí viceprimátorom mesta Liepaja a odovzdaní pozdravov od predstaviteľov nášho mesta, uskutočnil náš spevácky zbor spolu s domácim zborom dva odlišné koncerty.
    V piatok 3. októbra 2008 koncert svetskej hudby v koncertnej sále v Liepaji, kde náš zbor zaspieval predovšetkým skladby slovenských a českých autorov, ako aj úpravy slovenských a českých ľudových piesní. V sobotu 4. októbra 2008 sa uskutočnil koncert cirkevnej hudby v Katedrále sv. Jozefa v Liepaji, kde odzneli polyfónne i homofónne skladby svetových i slovenských autorov rozličných období. Obidva koncerty mali veľmi dobrú úroveň, čo potvrdili diváci aj členovia domáceho zboru svojím dlhým potleskom a neskrývaným obdivom.
    Spoločenský večer, ktorý sa niesol v duchu vzájomného priateľstva a lásky k spevu i folklórnym tradíciám našich krajín, predstavitelia oboch zborov ukončili slovami nádeje, že sa onedlho opäť stretneme pri spoločnom večere plnom hudby a spevu, tentokrát v Spišskej Novej Vsi.
    Výborné koncerty, nové priateľstvá i samotný pobyt v prekrásnej prírode prímorského mesta Liepaja, prehliadky Rigy, Liepaje a na ceste späť i Varšavy, nové skúsenosti a zážitky, to všetko bude ešte dlho rezonovať v mysliach i srdciach členov speváckeho zboru Chorus Iglovia, ktorých život sa po týždni vrátil do starých koľají.

Autor: Mgr. Marta Nováková - II. dirigentka zboru
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené