Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Spišské zborové dni 2014

Spišská Nová Ves 19. novembra 2014 - dve úspešné vystúpenia CHORUS IGLOVIA pred domácimi divákmi.


Spišské zborové dni 2014 - 19.11.2014

      Na 25. ročníku Spišských zborových dní (SZD) sa zúčastnil miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA na oboch jeho dňoch. V stredu 19.11.2014 sa v Redute predstavil divákom v novom šate (viď. foto) i s novými piesňami. Pred odbornou porotou si speváci vyspievali najvyššie ocenenie – zlaté pásmo, keď divákom predviedli 6 skladieb, z ktorých boli 3 premiérové.
      V piatok 21.11.2014 sa v grécko-katolíckom kostole v Spišskej novej Vsi konala nesúťažná prehliadka zborov v rámci Spišských zborových dní. Vystúpilo 5 zborov, medzi ktorými nechýbal ani CHORUS IGLOVIA, ktorý zaspieval 5 skladieb sakrálneho charakteru. Hosťom prehliadky v kostole bol miešaný spevácky zbor Jasoň z družobného mesta Havlíčkův Brod, ktorý vystúpil v jej závere. Jasoň má už 155-ročnú tradíciu a patrí k najstarším zborom v Čechách a na Slovensku. Bola to skutočne kvalitná bodka za vydareným speváckym popoludním. Hostia z Vysočiny predviedli veľmi kultivovaný spev s repertoárom plne hodiacim sa do kostolných priestorov a od plného hľadiska si vyslúžili ako jediní aj „standing ovation“.
      Účasť CHORUS IGLOVIA na SZD hodnotí Mgr. Marta Nováková, dirigentka: „ Náš miešaný spevácky zbor sa ako jediný prihlásil na oba dni prehliadky a speváci z CHORUS IGLOVIA si počínali veľmi dobre. Zvládli sme 3 premiérové skladby, medzi ktorými nechýbali ani sakrálne piesne, ako i ľudové piesne v úprave. Veľmi nás teší skutočnosť, že sme mohli aj za podpory mesta Spišská Nová Ves privítať družobný zbor Jasoň, ktorý svojou kvalitou oživil piatkovú nesúťažnú prehliadku v Spišskej Novej Vsi. Ako hostitelia sme im pripravili ešte koncert v Spišských Vlachoch, ktorý absolvoval Jasoň v sobotu 22.11.2014 v kostole sv. Jána Krstiteľa s mimoriadnym úspechom. Jasoň-áci boli nadšení obomi koncertmi a nás hreje pocit, že sa nám to všetko podarilo zorganizovať a zladiť dohromady v rámci SZD i našich aktivít“.

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené