Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Lauma v SNV

Spišská Nová Ves 16. augusta 2016 - Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA privítal na mimoriadnom koncerte v Spišskej Novej Vsi svoj priateľský miešaný spevácky zbor LAUMA z lotyšskej Liepaje.

LAUMA v SNV, 16.08.2016

      V utorok 16.8.2016 sa v Malom kostole Nepoškvrneného počatia panny Márie predstavili na mimoriadnom koncerte speváci z miešaného speváckeho zboru LAUMA z lotyšského mesta Liepaja. Koncertovali v Spišskej Novej Vsi už po 2. raz, pretože boli hosťami na vianočných koncertoch Tichá noc už v roku 2008.
      Lotyši boli na umeleckom zájazde v Poľsku a ponúkli sa na koncertovanie v Spišskej Novej Vsi, čo speváci z CHORUS IGLOVIA radi prijali. Vystúpenie zboru sa uskutočnilo v Malom kostole Nepoškvrneného počatia panny Márie v Spišskej Novej Vsi.
      Lotyši sa predstavili s 30-minútovým programom, ktorý mal sakrálno-folklórny charakter už aj tým, že spievali v krojoch (viď. spoločná snímka).
      Mirdza Paipare - dirigentka zboru LAUMA: „Sme veľmi radi, že sme opäť mohli navštíviť Vaše prekrásne mesto. Na prípravu nášho koncertu mali domáci „CHORUSÁCI“ iba 8 dní, čo je veľmi málo. Všetko však pripravili na jednotku s hviezdičkou. Vaše publikum je fantastické a milo nás hrial ich potlesk vyzývajúci na opakovanie skladby. Pre Vašich divákov sme si pripravili 3 piesne sakrálneho charakteru a 10 našich národných (folklórnych piesní), ktorých spev sme umocnili účinkovaním v našich národných krojoch. Veľmi radi privítame CHORUS IGLOVIA opäť u nás v Liepaji. Ďakujeme za všetko.“

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené