Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Spišský Jeruzalem 2017

Spišská Kapitula 27. mája 2017 - Po roku sa miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA opäť predstavil na veľkej domácej akcii „Spišský Jeruzalem“ v katedrále sv. Martina na Spišskej Kapitule.

Spišský Jeruzalem 2017, 27.05.2017

      Kultúrno-spoločenská akcia Spišský Jeruzalem už má svoju krátku históriu. V rámci tohoročného bohatého štvordňového programu vystúpili aj speváci z miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA zo Spišskej Novej Vsi. Zboristi dostali priestor na svoje vystúpenie v sobotu 27.5.2017 doobeda na koncerte speváckych zborov. Spolu s nimi vystúpili ešte ženský spevácky zbor VOCALS z Prešova, cirkevný spevácky zbor EGÍDIUS z Bardejova a komorný zbor GREGORIANA z Košíc. Divákmi zaplnená katedrála sv. Martina sa teda v sobotu doobeda započúvala do tónov zborového spevu.
      Vystúpenie CHORUS IGLOVIA na Spišskom Jeruzaleme zhodnotila dirigentka CHI Marta Nováková: „Na túto akciu chodíme radi, pretože vystúpenie v krásnej a akustickej katedrále sv. Martina má svoje čaro. Je na prekvapenie, že v tomto roku to bolo naše prvé koncertné vystúpenie. Pri porovnaní s minulými rokmi sme v máji mali už 3-4 koncerty za sebou. S vystúpením zboru CHORUS IGLOVIA a s podaným výkonom som spokojná, speváci odviedli pekný a hodnotný výkon. V súčasnosti sme v príprave na krajské kolo prehliadky speváckych zborov, ktoré bude v septembri 2017 v Michalovciach. Odtiaľ sa môžeme (ak nás vyberú) kvalifikovať na celoslovenskú prehliadku speváckych zborov, ktorá bude v Spišskej Novej Vsi v októbri 2017. Hneď na to nás čakajú v novembri 2017 Spišské zborové dni, a potom 2 vianočné koncerty Tichá noc 2017, ktoré budeme spievať v decembri 2017 spolu s hosťom - komorným speváckym zborom Tallinnaa Kaamerkoor z estónskeho Tallinu, takže príprava naďalej „beží“ naplno.“

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené